Szukaj
Close this search box.

Słownik pojęć

Transport Wewnętrzny

Transport wewnętrzny, opcjonalnie określany również jako intralogistyka, odgrywa dużą rolę w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Co należy rozumieć przez to pojęcie? Transport wewnętrzny z definicji oznacza ogół czynności, które służą do przemieszczenia przedmiotów oraz ludzi z wykorzystaniem odpowiednich środków transportowych w obrębie określonego obiektu, takiego jak przedsiębiorstwo. Warto podkreślić, że obejmuje on także czynności dodatkowe, do których zalicza się czynności ładunkowe, np. załadunek, wyładunek czy, ewentualnie, przeładunek. Dla realizacji procesów transportu wewnętrznego organizacja musi zapewnić odpowiednie środki transportu logistycznego.

Podstawowym zadaniem stawianym przed transportem wewnętrznym jest gwarancja ciągłego i zsynchronizowanego przepływu ładunków oraz minimalizacja możliwych opóźnień. Prawidłowo zorganizowany transport wewnętrzny zapewnia firmie produkcyjnej wiele korzyści, do których można zaliczyć takie aspekty jak np. optymalizacja procesów magazynowych czy produkcyjnych.

Opracowany przez nas Model by Entra umożliwia usprawnienie transportu wewnętrznego w organizacji. Podjęte zgodnie z nim działania pozwalają m.in. na optymalizację procesów transportu wewnętrznego, bardziej efektywne zarządzanie zasobami transportu wewnętrznego, a także skuteczniejsze zarządzanie jego stanem technicznym. W efekcie firma dysponuje zoptymalizowany taborem, który cechuje się dostępnością i dociążeniem oraz jest obsługiwany przez wykwalifikowanych pracowników.

Wyszukaj inne słowo

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Indeks