Szukaj
Close this search box.

Słownik pojęć

Lider projektu

Kim jest lider projektu? W ten sposób określa się osobę, która formalnie odpowiada za prowadzenie, organizację i realizację danego projektu. W rozumieniu Entra Group przed liderem projektu stawia się wiele istotnych zadań. Jakie są najistotniejsze z nich?

  • Angażowanie i wspieranie członków zespołu projektowego – to właśnie lider projektu pełni funkcję osoby, do której członkowie zespołu zwracają się z problemami związanymi z działaniami projektowymi. Jego rolą jest nie tylko udzielanie merytorycznych wskazówek, ale także motywowanie kierowanej przez siebie grupy do podejmowania wspólnych wysiłków niezbędnych do osiągnięcia celu, którym może być np. automatyzacja procesów produkcyjnych lub optymalizacja procesów w innym obszarze organizacji.
  • Skuteczne egzekwowanie zaplanowanych działań – lider projektu musi być w stanie kontrolować postęp prac i egzekwować realizację zadań od innych członków zespołu projektowego.
  • Rozwiązywanie problemów i przełamywanie barier, zarówno formalnych i merytorycznych, które mogłyby zagrozić temu, że cel zostanie osiągnięty.

Wybór kompetentnego lidera projektu stanowi niezbędny element sprawnie funkcjonującego i odpowiednio zmotywowanego zespołu projektowego.

Wyszukaj inne słowo

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Indeks