Szukaj
Close this search box.

Realna pomoc dla MŚP w drodze do cyfryzacji. Hub4industry otwiera nowe możliwości.

8 stycznia 2024

Od stycznia 2024 roku, hub4industry, czyli Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) Krakowskiego Parku Technologicznego, rozpoczyna swoją kluczową misję: wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w modernizacji i cyfryzacji ich działalności. Dzięki unijnemu programowi, polskie firmy mają dostęp do kompleksowej oferty usług, od podstawowych po zaawansowane rozwiązania w zakresie digitalizacji i poprawy jakości produkcji.

 

Hub4industry to konsorcjum złożone z 10 partnerów:  Krakowskiego Parku Technologicznego, T-Mobile, ASTOR, Entra Group, ICsec, ReliaSol, BIM Klastra oraz instytucji badawczych takich jak AGH, Politechnika Krakowska i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny. Konsorcjum ma na celu pomóc przedsiębiorstwom poprzez dostęp do eksperckiej wiedzy i nowoczesnych technologii. Przedsiębiorcy i inżynierowie, którzy chcą wprowadzić do swoich firm innowacyjne rozwiązania lub potrzebują strategii rozwoju firmy, mogą zgłaszać się do współpracy z hub4industry. Pracując nad optymalizacją procesów produkcyjnych, przedsiębiorstwa zyskają wsparcie w zwiększaniu swojej konkurencyjności na rynku.

 

Eksperci hub4industry doradzają firmom na różnych etapach cyfryzacji. Szeroka oferta zaczyna się od inspiracji, poprzez organizację warsztatów i szkoleń o nowych technologiach. W ramach projektu odbywają się spotkania i demonstracje w showroomach fabryki przyszłości oraz wizyty studyjne w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. 

Obszarem naszej specjalności w hubie, jest strategiczne doradztwo i audyty, które pomagają ustalić kierunek transformacji cyfrowej i skoncentrować się na kluczowych aspektach rozwoju firmy. Ponadto wspieramy polskie firmy w ramach najbardziej zaawansowanej usługi, jaką są usługi proof-of-concept. Są to testowe wdrożenia technologii w zakładach produkcyjnych, pozwalające ocenić rentowność inwestycji.

 

W ofercie hubu znajduje się ponad 60 różnych usług, tak więc jest w czym wybierać. Każdorazowo oferta dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Należy podkreślić, że usługi świadczone są nieodpłatnie dla małych i średnich przedsiębiorstw w ramach pomocy de minimis.

 

Szczegółowe informacje dotyczące oferty, jak i wydarzeń organizowanych przez hub4industry, dostępne są na stronie www.hub4industry.pl oraz pod adresem e-mail info@hub4industry.pl.

Jeżeli chcesz się skontaktować bezpośrednio z nami, jesteśmy dostępni pod mailem: h4i@entra-group.eu.

 

O hub4industry:

Konsorcjum ekspertów z zakresu przemysłu 4.0, które ma na celu przekształcenie polskich firm w innowacyjne i konkurencyjne przedsiębiorstwa. Jest jednym z 11 hubów innowacji cyfrowych (EDIH) działających w Polsce. Hub4industry stawia na cyfryzację, która prowadzi do zwiększonej wydajności operacyjnej, optymalizacji procesów, lepszego zarządzania danymi czy poprawy jakości i innowacyjności produktów. Projekt finansowany jest ze środków unijnych, a usługi dla MŚP świadczone są nieodpłatnie w ramach pomocy de minimis.

 

 

Projekt hub4industry jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu „Cyfrowa Europa” na lata 2021-2027 oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027, Priorytet II, Środowisko sprzyjające innowacjom, działanie 2.22 „Współfinansowanie działań EDIH”.

Udostępnij:

Zobacz inne aktualności

Zapraszamy na webinar

Zapraszamy wszystkich na wtorek 22.06.2021 na webinar w którym Michał Matejczyk razem z Szymonem Arciszewskim będą dyskutować o tym jak mierzyć się z innowacjami w

Czytaj więcej »