Szukaj
Close this search box.

Finansowanie cyfryzacji automatyzacji i robotyzacji – Konferencja Biznes i Produkcja 2021

7 października 2021

Terminy takie jak Przemysł 4.0, automatyzacja, robotyzacja czy cyfrowa rewolucja pojawiają się w większości dyskusji o kierunkach rozwoju, zarówno na poziomie całej gospodarki, jak i pojedynczych przedsiębiorstw. Jeszcze do niedawna Przemysł 4.0 był postrzegany jako trend, a większość technologii postrzegana jako coś bardzo niedojrzałego, tak teraz automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów przemysłowych i biznesowych stają się niezbędnym warunkiem do osiągnięcia sukcesu rynkowego.

Powyższy kierunek zmian w gospodarce znajduje odzwierciedlenie w priorytetach i celach, jakie stawia przed sobą Unia Europejska. Jednym z pięciu celów unijnej polityki spójności na lata 2021-2027 jest „bardziej konkurencyjna i inteligentna Europa”, której zbudowanie będzie możliwe m.in. dzięki wsparciu inwestycji w zakresie rozwiązań Przemysłu 4.0. Przyspieszenie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 wśród przedsiębiorstw jest jednym z filarów nadchodzącej perspektywy finansowej.

O tym oraz o współczesnych trendach i możliwościach w zakresie cyfryzacji i automatyzacji, narzędziach jak Mapa Drogowa wspierających planowanie rozwoju w tym zakresie, a także doświadczeniach przedsiębiorstw, które rozpoczęły procesy transformacji opowiemy 18 października podczas kolejnego wydarzenia z serii Biznes i Produkcja. 

Udostępnij:

Zobacz inne aktualności