Zarządzanie Łańcuchem Dostaw

Celem praktyki jest rozwój Łańcucha Dostaw opartego na spójnej z potrzebami organizacji strategii operacyjnej oraz inicjowania działań umożliwiających stała poprawę efektywności w procesach przepływu informacji oraz materiałów.

Podstawą wdrożenia jest zbudowanie systemu zarządzania komunikacją oraz efektywnej struktury organizacyjnej, które oparte są na ciągłej potrzebie podnoszenia kompetencji pracowników oraz dążeniu do poprawy wyników operacyjnych firmy.

Złożoność procesów Łańcucha Dostaw adresowana jest w istotnych inicjatywach takich jak określanie potrzeb oraz wdrażanie rozwiązań informatycznych, aktywne zarządzanie ryzykami oraz monitoring kluczowych obszarów efektywności za pomocą spójnych wskaźników.

W sytuacji, zwiększającej się konkurencji oraz wymagań rynkowych, firmy przywiązują coraz większą wagę do optymalizacji wewnętrznych procesów, a w szczególności obszarów Łańcucha Dostaw. Do najczęstszych problemów operacyjnych należy nieefektywna komunikacja oraz wewnętrzny brak współpracy i nieumiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. Precyzyjna informacja oraz skuteczne i szybkie jej wykorzystanie ma to kluczowy czynnik przewagi konkurencyjnej, jaką można zapewnić dzięki dobrze funkcjonującemu Łańcuchowi Dostaw.

Podejście firmy Entra Group polega na zrozumieniu procesów u podstaw, poprzez dyskusje z osobami, które codziennie stykają się z problemami i funkcjonującymi rozwiązaniami w ramach zagadnień. Spotkania z personelem na różnych szczeblach zarządzania oraz z osobami odpowiadającymi za realizację procesów, a także analizy dostępnych danych są podstawą poznania problemów przez konsultantów.

Podstawowe elementy tej praktyki to:

  • Definicja Łańcucha Dostaw oraz jego strategii
  • Zarządzanie informacją opartą o proces S&OP
  • Spójny system wskaźników monitorowania efektywności procesów Łańcucha Dostaw
  • Prognozowanie – lepsza komunikacja oraz wymiana informacji dla określenia potrzeb rynku
  • Proces Phase-in / Phase-out – zarządzanie procesem dla optymalizacji decyzji i kosztów
  • Sprawne planowanie produkcji z uwzględnieniem ograniczeń organizacyjnych i produkcyjnych
  • Udoskonalenie obszarów przepływu materiałów, takich jak magazyny, transport i dystrybucja
  • Zarządzanie kapitałem obrotowym – narzędzia i standardy w procesie optymalizacji zapasów


 

powrót
 
kontakt zespół oferta o nas strona główna
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej    Rozumiem